Wkładki ortopedyczne Warszawa

Wkładki ortopedyczne Warszawa

Wszelkie deformacje stóp, obciążenie ich podczas chodzenia, uprawiania sportu czy stania mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Wkładki ortopedyczne warszawa stosowane są profilaktycznie i jako produkt medyczny mają na celu skorygowanie lub odciążenie stopy. Wkładki ortopedyczne warszawa powinny być dopasowane i wykonane indywidualnie do potrzeb, aby współpracowały zgodnie z zasadami biomechaniki układu ruchu. Głównym zadaniem wkładek ortopedycznych jest utrzymanie stopy w prawidłowej pozycji oraz ochrona przed pogłębieniem deformacji.

Jak dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne warszawa?

Stopy odpowiadają za utrzymanie ciężaru ciała i prawidłową lokomocję. Na choroby i deformacje ma wpływ wiek, niewłaściwy sposób poruszania się, stojący tryb życia. Główną przyczyną schorzeń stóp jest nacisk, obciążenie stóp oraz choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów lub cukrzyca. Tylko zachowanie aktywności fizycznej, zdrowy tryb życia i odciążenie stóp odpowiednimi wkładkami ortopedycznymi zapewni komfort dla naszych nóg. Dobór indywidualny wkładek ortopedycznych polega na badaniu stóp przy użyciu:

- podobaroskopii — to komputerowe badanie statyczne i dynamiczne na macie tensometrycznej, - badania na podoskopie — badanie ocenia kształt stopy pod obciążeniem oraz ustawienie stawu skokowo-goleniowego w spoczynku i podczas wykonywania ruchu,

- badania plantokonturograficznego

- badanie polega na wykonaniu odbitki podeszwy stopy na papierze,

- manualnego badanie stóp.

Analiza ww. badań pozwala na dopasowanie odpowiednich wkładek pod obecną sytuację i stan zdrowia stóp.

wkładki ortopedyczne warszawa

Różnica między wkładkami profilaktycznymi a wkładkami ortopedycznymi

Jaka jest różnica między wkładkami profilaktycznymi a wkładkami ortopedycznymi? Zadaniem wkładek profilaktycznych jest podpora łuków stopy, bez ingerencji w jej obecny kształt. Wkładki “na co dzień” mogą pomóc poprawić komfort noszenia nieodpowiednio dobranego obuwia i wesprzeć stopę w butach na obcasie. Wkładki profilaktyczne pomagają w codziennym utrzymaniu stóp w dobrej kondycji i zdrowiu. Wkładki ortopedyczne warszawa korygują układ kostny stóp (szczególnie u dzieci) oraz eliminują wady stóp. U osób dorosłych wpływają na niwelowanie bólu stóp, stawów i kręgosłupa. Zarówno wkładki profilaktyczne, jak i wkładki ortopedyczne warszawa poza podporą, poprawą komfortu i odciążeniem stóp zalecane są dla osób z wadami stóp. Wśród wad stóp wymagających korekcji znajdziemy: płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, paluch koślawy (haluks), szpotawość i koślawość stępu, stopa wydrążona, palce młoteczkowate. Aby mieć pewność, jakiego rodzaju wkładek potrzebujemy, warto skonsultować swój stan stóp raz w roku. Regularne badania zalecane są osobom, borykającym się ze stopą cukrzycową, chorującym na reumatoidalne zapaleniem stawów oraz osobom z nadwagą. Szczególną uwagę należy poświęcić stopom dzieci. Brak doboru odpowiednich wkładek może doprowadzić do poważnych zaburzeń postawy w przyszłości.

Wkładki ortopedyczne warszawa dla sportowców

Grupa sportowców, biegaczy, cyklistów, piłkarzy czy trekkerów, na co dzień, w sporcie, angażują całą kończynę dolną. W trakcie aktywności ich stopy są bardzo obciążone, co może doprowadzić do chorób przeciążeniowych w narządzie ruchu. Indywidualnie zaprojektowane wkładki ortopedyczne warszawa zapewniają prawidłowy rozkład wstrząsów i obciążenia stóp oraz zwiększają dynamikę ruchów. Wkładki dla sportowców charakteryzują się dużą sprężystością i zagęszczeniem materiałów w poszczególnych jej obszarach. Baza jest wytrzymała i zapewnia komfort na najwyższym poziomie, zapewnia odpowiednie obciążenie oraz stabilizację tyło- i śródstopia podczas pracy stóp.

wkladki ortopedycze birkenstock 

Wkładki ortopedyczne warszawa dla stopy cukrzycowej

Stopa cukrzycowa jest bardzo niebezpiecznym powikłaniem cukrzycy, nieleczona może doprowadzić do amputacji. Główne objawy choroby to: brak czucia w stopie, zmiany powierzchniowe skóry, rany, owrzodzenia i martwice. Oprócz badań diabetologicznych i odpowiedniej higieny zaleca się noszenie wkładek ortopedycznych, które zapewniają równomierny rozkład ciśnienia podeszwowego.

Wkładki ortopedyczne warszawa na płaskostopie poprzeczne i podłużne

Płaskostopie powoduje obniżenie się łuków wysklepiających stopę. Wyróżnia się płaskostopie poprzeczne i podłużne. Płaskostopie podłużne polega na widocznym zapadnięciu się łuku podłużnego — cała stopa styka się z podłożem. Zaś płaskostopie poprzeczne polega na wyprostowaniu się i spłaszczeniu łuku poprzecznego. Punkt podparcia zostaje przeniesiony z pierwszej na drugą i trzecią kość śródstopia, następstwem czego jest rozejście się kości i rozszerzenie przedniej części stopy. Celem wkładek ortopedycznych w przypadku płaskostopia podłużnego jest odciążenie bolesnych części stopy, do których zaliczamy ścięgno mięśnia piszczelowego tylnego, czy ścięgno Achillesa. W przypadku płaskostopia poprzecznego, wkładki ortopedyczne warszawa odciążają przodostopie, oraz wspomagają leczenie takich schorzeń jak modzele, uszkodzenia płytki powierzchniowej palca itp.

Wkładki ortopedyczne warszawa poprawiają komfort życia, pomagają leczyć poszczególne schorzenia, oraz wykrywają wczesne wady postawy stóp wśród dzieci. Warto dbać o stopy od samego początku. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie zdrowe stopy na długi czas.

@ 2019 BUTYDOWKLADEK.PL, Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl
Buty do wkladek